Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SON YORUMLANANLAR

  Selçuk Yavuz'dan

  Selçuk Yavuz'dan "İçler acısı bir durumdayız" başlıklı yeni yazı

  Tarih 29Temmuz2015, 19:35 Editör Haber Editörü

  Radyo-TV Program Yapımcısı ve Haber Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Yavuz'dan "İçler acısı bir durumdayız" başlıklı önemli bir köşe yazısı;

  Türk toplumumuzun yüzyıllardır varlığının nedeni ve altı asır dünyaya liderlik yapmasının temeli; Mümin kardeşinin, komşusunun, vatandaşının derdiyle dertlenmesinden, O'nu kendinden önde tutmasından dolayı Hak Teala bereket ve güzellikleri üzerimize sağnak sağnak yağdırmıştır.
   
  Dinimizin emri de bu değil mi zaten?  "Sizden birisi kendi için istediğini mümin kardeşi için de istemediği sürece gerçek mümin olamaz." 
   
  Kainatın Efendisi (s.a.v.)'de hep bu güzelliklerle İslam'ı yaymış ve başlara tac olmuştur.
   
  Gelelim günümüze ve halimize, ne durumdayız?
   
  Aslında kelimenin tam anlamıyla "İÇLER ACISI" bir durumdayız. Toplumumuzun % 80'lere varan büyük bir kısmının hayatı ve hayata bakış açısı hep "ene" yani "ben" odaklı. Bu hal çok kötü bir hal.
   
  Bizi biz yapan tüm değerlerden büyük oranda uzaklaştık, hep nefsi mücadelelere odaklandık. Kendimiz ve kendi eksenimizdeki insanları sevdiğimizi zannettik. Aslında kendimizi ve sevdiğimizi zannettiğimiz insanları da aldattık. Hep bu dar dünyamızın içini mutlu etmeye çalıştık ve hep bunun derdine düştük.
   
  Artık yetimin, öksüzün elinden tutmayı, onların ve ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarını karşılamayı bir kenarı bıraktık. En azından o garip başları okşayabilirdik, bunu bile onlara çok gördük.
   
  Mazlumun ve garibin, destağe ve ilgiye ihtiyaç noktasında olan insanları bananeci tavırlarla hiç görmemeye çalıştık. Tuzumuz kuru; ben kendi hayatıma bakarım, başka şeyler beni ilgilendirmez dedik.
   
  İşsizimizle sadece alay ettik, o kişiye ön-ayak olup istihdamı noktasında gayret sarfetmedik. Okumak isteyip de okumaya gücü yetmeyinin elinden tutup eğitim mücadelesinde kendi yaşamının olmazsa olmazı olacak bir meslek edinmesine öncülük etmedik.
   
  Bizi biz yapan güzelliklerden hep geri durduk, uzaklaştıkça uzaklaştık.
   
  Şu kısacık hayatımızı ne kadar garip geçiriyoruz. Hani bu dünya ekme yeriydi? Ne olduk? Ne hallere büründük? Nedir bu bitmeyen dünyalık istekler, bizi insanlığımızdan çıkaran asi arzular?
   
  Fani şeylerin geçici olduğunu, mutluluğun Mümin kardeşinin mutluluğundan geçtiğini ne çabuk da unuttuk. Benliğimizi, özümüzü, sözümüzü unuttuk.
   
  Dua almak gibi bir güzellik kalktı yaşamımızdan. Büyüğümüze saygı, küçüğümüze hoşgörü ana değerlerimizdi. Yitirmeye ramak kaldı.
   
  Nereye gidiyoruz? Ey insanımız, ey ülkem, ey dünya. 
   
  Yeter artık! 
   
  Başımıza büyük belalar ve musibetler gelmeden kendimize gelelim.
   
  Özümüze dönelim.
   
  Bizi biz yapan değerlere dönmezsek, tekrar hayatımıza hayat yapmazsak korkarım çok üzüleceğiz toplum olarak ve tüm ülke olarak, Allah (c.c.) muhafaza buyursun.

  Bu haber 63700 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Güncel

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnsanlığın ve küresel barışın ortak düşmanı olan teröre karşı Sri Lanka ile dayanışma içinde olacağız

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnsanlığın ve küresel barışın ortak düşmanı olan teröre karşı Sri Lanka ile dayanışma içinde olacağız İşte detay...

  Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) giriş belgeleri açıklandı

  Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) giriş belgeleri açıklandı İşte detaylar...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi