Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SON YORUMLANANLAR

  Vietnamlı işadamları Boğaz’da işbirliği çağrısı yaptı

  Vietnamlı işadamları Boğaz’da işbirliği çağrısı yaptı

  Tarih 25Ağustos2015, 17:56 Editör Haber Editörü

  Yurtdışında yaşayan Vietnamlı girişimciler ve Vietnam Büyükelçileri İstanbul’da biraraya geldi.

     Dünya Vietnam İşadamları Konseyi’nin Bulgaristan’ın Varna kentinde gerçekleştirdiği 9.Avrupa Girişimciler Kongresinde biraraya gelen Vietnamlı işadamları yorgunluklarını İstanbul Boğazı’nda attılar.

     Boğazdaki tekne turuna Vietnam Ankara Büyükelçisi Nguyen The Cuong, Vietnam’ın Bulgaristan, Yunanistan, Avusturya, Cenevre, İsviçre, Hollanda ve Polonya büyükelçileri veya çalışanları, V&T Travel Plus Şirketinin sahibi Tuan Kuan Nguyen, ortağı Bulgar asıllı Türk işadamı Miran Ahmed Göçmen, PASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İşcanlı, PASİAD Vietnam Komisyonu Başkanı Selman Aycan, Türkiye’de yaşayan Vietnamlılar, iş ve ticaret dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

     V&T Travel Plus Şirketinin evsahipliğinde gerçekleşen tekne turuna katılan davetliler çeşitli iş görüşmeleri de gerçekleştirdi.

     Avrupa’daki Vietnamlı işadamlarına Türk turizmini tanıtmak ve Türkiye’deki iş bağlantıları için köprü olabilmek adına bu geceyi düzenlediğni söyleyen V&T Travel Plus şirketinin sahibi Tuan Kuan Nguyen, Türkiye’den beklentilerinin çok yüksek olduğunu söyledi.         

     Davetlilere hitap eden işadamı Tuan “Ben çok ümitliyim. Vietnamlılar için hem iş olanakları hem de tatil olanakları var Türkiye’de.  V & T olarak iki ülke arasında köprü görevi görüyoruz. Türkiye’de kurulan ilk Vietnam şirketiyiz. Yatırımcılara her türlü desteği veriyoruz. Bir taraftan Türkiye’yi Vietnamlı işadamlarına tanıtmak diğer taraftan Vietnamlılara Türkiye’yi tanıtmak istiyoruz.” dedi.

    Türkiye’ye vefa borcu olduğunun altını çizen Tuan Kuan Nguyen, “Türkiye’de 20 yıldır ticaret yapıyoruz. Bundan dolayı Türkiye’ye vefa borcu hissediyorum. Türklere karşı çok büyük sevgim var. İki ülke arasında ticaret ve turizm daha da artırılmalı. Birçok işadamını Türkiye’ye getirmek istiyoruz.” diye konuştu.

    Vietnamlı işadamları derneği kurulması için çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Tuan Kuan Nguyen, Türkiye’de ev veya arsa alıp yatırım yapmak çok sayıda vatandaşının olduğunun altını çizdi.

     Vietnam Ankara Büyükelçisi Nguyen The Cuong ise Türkiye’nin jeopolitik önemine dikkat çektiği konuşmasında “Avrupa ve Asya arasında çok füzel bir ülke Türkiye. Vietnamlı işadamları için ticari bir çatı kurulursa Vietnam’dan buraya yatırım akar. Aynen Rusya ve Ukrayna örneğinde olduğu gibi. Bu ülkelerde kurulan dernekler sayesinde çok sayıda Vietnamlı işadamı önemli yatırımlar yapıyor. Aynı gelişmeler Türkiye’de de yapılabilir.” dedi.

     Konuşmaların ardından kongre etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen golf turnuvasında dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı.

     İstanbul Boğazı’na hayran kalan misafirler, bol bol resim çekerek sohbet ettiler.

  Bu haber 62953 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Ekonomi

  Muhafazakar Ailelerin en özel tatil adresi Çeşme Club Familia

  Muhafazakar Ailelerin en özel tatil adresi Çeşme Club Familia İşte tüm detaylar...

  İstanbul'un en favori mekanı olmaya aday QADRAJ açıldı

  İstanbul'un en favori mekanı olmaya aday QADRAJ açıldı İşte tüm detaylar...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi