Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SON YORUMLANANLAR

  MHP'li Abdurrahman Başkan'dan şeker işçilerine söz

  MHP'li Abdurrahman Başkan'dan şeker işçilerine söz

  Tarih 30Mayıs2015, 12:52 Editör Haber Editörü

  MHP Tokat Milletvekili adayı Abdurrahman Başkan, seçim bölgesinde Turhal Şeker Fabrikası’nda çalışan işçilerle buluştu. "Bizim iktidarımızda şeker fabrikası satılmaz" diyen Abdurrahman Başkan, mevsimlik işçilere de kadro sözü verdi.

  MHP Tokat Milletvekili adayı Abdurrahman Başkan, seçim bölgesinde Turhal Şeker Fabrikası’nda çalışan işçilerle buluştu. "Bizim iktidarımızda şeker fabrikası satılmaz" diyen Abdurrahman Başkan, mevsimlik işçilere de kadro sözü verdi. 

  Şeker Fabrikası’nın, Turhal için çok büyük anlam ifade ettiğini söyleyen MHP'li Başkan, “Biz iktidar olduğumuzda burası satılmaz. Burada çalışan taşeron işçileri kadroya alacağız” dedi. Bölge için büyük önem taşıyan, ancak, yanlış politikalar nedeniyle  kapanmanın eşiğine gelen fabrikada işçilerle öğle yemeği yiyen MHP Tokat milletvekili adayı Abdurrahman Başkan, sendika temsilcileri ile mevsimlik ve taşeron işçi sistemini görüştü. 

  Şeker-İş Sendikası Turhal Şube Başkanı Mehmet Elvan Yılmaz, görüşme sırasında yaptığı konuşmada, zor günler geçirdiklerini söyledi. Özelleştirme konusunda endişeli olduklarını belirten Yılmaz, fabrikanın, özelleştirme kapsamından çıkarılmasını istedi. Yılmaz, dünya şeker ihtiyacının yüzde 80'inin şeker kamışından karşılandığı bilgisini verdi. Buna karşılık AB'nin, daha sağlıklı olduğu için pancar üretimini desteklediğini belirtip, pancar üreticisinin desteklenmesini ve geçici işçilere kadro verilmesini talep etti. 

  BAŞKAN: TURHAL ŞEKER, TURHAL DEMEKTİR 
  Önlerinde sigara fabrikası özelleştirmesi gibi yanlış bir uygulamanın bulunduğunu ifade eden MHP Tokat Milletvekili Adayı Abdurrahman Başkan ise, şunları söyledi:  “Turhal şeker fabrikası demek, bu bölgenin ekonomisi demek, her şeyi demek. Şeker Fabrikamız ayrıca çiftçiyi destekleyen ve modernleşmesini sağlayan bir işletmedir. Özelleştirme Türkiye’de fazla yanlış anlaşıldı. Özelleştirme verimsiz işletmelerin verimli hale getirilmesi için yapılır. Maalesef Türkiye’de bu durum böyle değildir.  Özelleştirme sadece para kazanmak için yapılmaz. Bu tür işletmelerin kurulması ve ayakta kalması sosyal devlet olmanın bir gereğidir. 

  Şeker fabrikasının verimsiz olması hiçbir zaman mümkün değildir. Eğer böyle bir şey söz konusu ise yanlış yönetiliyor demektir. Şeker Fabrikasının kapısına kilit vurursanız, çiftçiyi, esnafı, işçiyi dolayısıyla Turhal’ı öldürmüş olursunuz."  Başkan, mevsimlik ve taşeron işçilerin kadroya alınacağını da söyledi. 


  Bu haber 49917 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Siyaset

  Harun Pala: Sultanbeyli'yi marka İlçe yapacağım

  Harun Pala: Sultanbeyli'yi marka İlçe yapacağım Başkan Harun Pala, AK Parti Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı olduğunda yapacaklarını açıkladı ve seçmene mesajlar ...

  İşte AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı

  İşte AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı İşte yazının tamamı...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi