Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Günlük Fal

   

  Günlük falınızı Okuyun
   
    Astroloji.org 'un desteğiyle

   
  Dr.Selim Temurci: Ramazanın rahmet ve bereketiyle...

  Dr.Selim Temurci: Ramazanın rahmet ve bereketiyle...

  Tarih 30Mayıs2017, 14:46 Editör Haber Editörü

  İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "Ramazanın rahmet ve bereketiyle" başlıklı AK Bülten'deki "Haftalık Gündem" yazısı...

  Allah’a hamd olsun, bir Ramazan’a daha eriştik.
   
  Rahmetin, merhametin, muhabbetin ve kardeşliğin zirveleştiği bir aydır Ramazan...
   
  Muhasebe yapmanın, arınmanın, gönüllerin paslarını silmenin en güzel demidir.
   
  Ramazan vahyin hakikatleri ışığında bizi biz yapan değerlerle yeniden inşa ve ihya olmak için en önemli fırsattır. Gönüllerimizde en güzel sevgi ve rahmet çiçeklerinin açtığı bir bereket mevsimidir.
   
  Ramazan, İslâm’ın sevgi ve şefkatle yoğrulmuş adaletini, bilgi ve hikmetle bütünleşmiş ahlâkını bütün insanlığa gösteren bir rahmet ve bağışlanma ayıdır.
   
  Ramazan bir değişme ve dönüşme iklimidir. Bu yüzden de Ramazan bizi değiştirmelidir. Paslanmış gönüllerimizi cilalamalı, unuttuğumuz ya da ihmal ettiğimiz duyarlılıklarımızı ihya etmelidir.
   
  Bencilliklerimizi paylaşmakla, uzak duruşlarımızı yakınlaşmayla, katılığımızı hoşgörü ve affedicilikle, küskünlüklerimizi barışmakla, kötülüklerimizi iyilikle, gönül kırmalarımızı gönül almakla değiştireceğimiz bir ay olmalıdır.
   
  Oruç, nefislerimizi terbiye etmeli ve her türlü aşırılıktan ve kötü alışkanlıklardan bizi arındırmalıdır.
   
  Bu ay dolayısıyla orucu nelerin bozduğuyla ilgilendiğimiz kadar, bozulan dengelerimizi, örselenmiş ruhlarımızı orucun hikmetiyle yeniden nasıl onarmamız gerektiğiyle ilgilenmek de önemlidir.
   
  Ramazan vesilesiyle yapılması gereken, iç dünyamızı dengeleyerek dış dünyamızın da bozulmamasını sağlayacak olan iyi bir insan ve kaliteli mümin olmanın yollarını aramaktır. Açık bir gerçektir ki; Ramazan bizi değiştiriyorsa kapımızı çalmış, değiştirmiyorsa pek uğramamış demektir.
   
  Her vesileyle söylediğim gibi, biz Ramazan’ı bir eğlence, karnaval ve festivale indirgeyen anlayışları tasvip etmiyor, uzak duruyoruz.
   
  Ramazan, lüks tüketimin körüklendiği, dünyevi şımarıklık ve çılgınlıkların gösteri haline dönüştürüldüğü bir ay değil, fakir fukaraya, garip gurebaya kucak açılan, hasta olana ilaç, aç olana ekmek, yolda kalmışa yuva olunan bir aydır.
   
  Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan da tüm teşkilat mensubu kardeşlerimden istediğim, mümkün olduğu kadar çok sayıda muhtaç ve yoksulların evlerini ziyaret etmeleri, onlarla beraber iftar etmeleri, sürekli ihtiyaç sahiplerini gözeterek Ramazanlarını ihya etmeleridir.
   
  Ramazanlar şu fani hayat içinde sayısı insan ömrüyle sınırlı bir manevi hazinedir. Bu hazinenin kıymetini bilelim. Bu rahmet deryasından ruh ve gönül testilerimizi doldurmaya bakalım. Mütevazı olalım. Şatafattan, gösterişten, tantanadan kaçınalım.
   
  Haydi İstanbul! Ramazanın da rahmet ve bereketiyle…
   
  “Gönlümüz bir, soframız bir, herkes ev sahibi, herkes davetli” anlayışı içinde...
   
  Harıl harıl çalışmaya, yürek yürek buluşmaya, kardeş kardeş paylaşmaya!
   
  CHP MİLLETİN ZEKASIYLA ALAY EDİYOR
   
  Eldeki bütün bilgi ve belgeler 15 Temmuz darbe girişiminin FET֒nün işi olduğunu tartışmasız bir biçimde ortaya koyuyor.
   
  Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi ise bir kere daha o talihsiz “kontrollü darbe” söylemini tekrarlıyor.
   
  15 Temmuz FETÖ darbesine kontrollü darbe demek 249 şehidimizin muazzez hatırasına büyük bir saygısızlık olduğu kadar bu milletin zekasına da hakarettir.
   
  Çünkü bu millet o darbe girişiminin bütün aşamalarını her bölgede, her şehirde, saniye saniye yaşamıştır.
   
  Vatanını, bağımsızlığını ve iradesini, arkasında emperyalist güçlerin olduğu darbecilere çiğnetmemek için kıyama kalkan milletimiz, herkesi meydanlara çıkmaya çağıran Cumhurbaşkanımızla yek vücut olup muhteşem bir tarih ve destan yazmıştır.
   
  Genciyle yaşlısıyla, kızıyla erkeğiyle tankların önüne yatmış, paletleri durdurmuş, kurşunlara ve bombalara karşı bedenini siper ederek canı ve kanı pahasına bu ihanet girişimini püskürtmüştür.
   
  Şimdi CHP kalkacak ve bu tarihi direnişi “kontrollü darbe” diye yaftalayacak, öyle mi!
   
  Baykal’ın bir kaset marifetiyle alaşağı edilmesinden sonra iş başına gelen Kılıçdaroğlu yönetiminin bütün siyasetinin FET֒nün uyduruk tapelerini okumaktan...
   
  FET֒nün üflediği kehanet, yalan ve iftiraları söylem haline getirmekten...
   
  FETÖ medyasıyla sürekli ilişki içinde olmaktan...
   
  Kısacası FET֒nün ürettiği tüm kriz ve kalkıştığı tüm operasyonlara destek vermekten ibaret olduğunu biliyoruz. Dahası, “Kontrollü darbe” söyleminin de aynı zamanda bir FETÖ iddiası ve söylemi olduğunu da biliyoruz. Ama... Yine de her şeyin bir ölçüsü, usulü, ve adabı olmalı.
   
  Anadolumuzda güzel bir söz vardır: “Allah’tan korkmuyorsan kuldan utan” derler.
   
  “Kontrollü darbe” diyenlere ben de tek şey söyleyeceğim:
   
  Bari şehitlerimizden utanın!
   
  Ramazan, İslâm’ın sevgi ve şefkatle yoğrulmuş adaletini, bilgi ve hikmetle bütünleşmiş ahlâkını bütün insanlığa gösteren bir rahmet ve bağışlanma ayıdır.
   
  Ramazan bir değişme ve dönüşme iklimidir. Bu yüzden de Ramazan bizi değiştirmelidir.
   
  Ramazan’ı bir eğlence, karnaval ve festivale indirgeyen anlayışları tasvip etmiyoruz. Ramazan, lüks tüketimin körüklendiği, dünyevi şımarıklıkların gösteri haline dönüştürüldüğü bir ay değil, fakir fukaraya kucak açılan, hasta olana ilaç, aç olana ekmek, yolda kalmışa yuva olunan bir aydır.
   
  15 Temmuz FETÖ darbesine kontrollü darbe demek 249 şehidimizin muazzez hatırasına büyük bir saygısızlık olduğu kadar bu milletin zekasına da hakarettir.
   
  Çünkü bu millet o darbe girişiminin bütün aşamalarını her bölgede, her şehirde, saniye saniye yaşamıştır. “Kontrollü darbe” diyenlere ben tek şey söyleyeceğim: Şehitlerimizden utanın!
   
   
  AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ

  Bu haber 14801 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Siyaset

  AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak: Seçim karargahlarımız göreve, İstanbul şahlanmaya hazır

  AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak: Seçim karargahlarımız göreve, İstanbul şahlanmaya hazır 24 Haziran genel seçim kapsamında AK Parti ile İstanbulluları bir araya getirecek Seçim Koordinasyon Merkezleri açı...

  Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan'dan alt yapı müjdesi

  Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan'dan alt yapı müjdesi İşte detay...
  İngiltere'nin mülteci politikasına ağır eleştiri01Kasım2015

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Gazeteler

  GÜNÜN KARİKATÜRÜ
   


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi