Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Prof.Dr.Ahmet Şimrşirgil 28 Şubat’ın arka planını anlattı

  Prof.Dr.Ahmet Şimrşirgil 28 Şubat’ın arka planını anlattı

  Tarih 01Mart2018, 17:29 Editör Haber Editörü

  Orhangazi Belediyesinin konferans programları Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil’in 28 Şubat Konferansı ile devam etti.

  Orhangazi Kız İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen programa Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ve çok sayıda davetli ile öğrenciler katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Türkiye’de bugünkü özgürlüklere ulaşılana kadar bir çok mücadeleler verildiğini belirterek, 28 Şubat Post Modern Darbesi de bunların en acılarından birisidir. Bizler de o günlerde gözaltına alınmalardan tutun da verilen mücadelelerde bir damla katkı da olsa sunmaya çalıştık dedi. 
   
  AHMET ŞİMRŞİRGİL 28 ŞUBAT’IN ARKA PLANINI ANLATTI
   
  Daha sonra kürsüye gelen Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil 28 Şubat Post Modern darbesini anlattı. 28 Şubatın ayak seslerinin 1990’lı yılların başında başladığını belirterek, Türkiye’de 1980 darbesinden sonra Özal dönemleri ile birlikte dini değerlere önem daha da artmaya başladı. Bunu farkedenler 1990’lı yılların başlaması ile birlikte yavaş yavaş 27 Şubatın alt yapısı hazırlanmaya başlamıştı dedi. Her darbe zemininin emperyalistler tarafından Türkiye’de yıllar öncesinden hazırlandığına da vurgu yapan Ahmet Şimşirgil, aynı şey 27 Şubat öncesinde yapıldı. 28 Şubat Post Modern darbe döneminde 400 milyar doların ortadan kaybolduğunu belirten Ahmet Şimşirgil, 400 milyar doların kaybolması ile ilgili bugüne kadar hiç bir şey yapılmadı, bu konunun üzerine gidilmedi dedi.
   
  KORKU SALDILAR
   
  Türkiye’de öyle yıllar yaşadık ki herkese korku saldılar. Okuldan atıyorlar, üniversiteden atıyorlar. Hrekesi sindirdiler diye konuşan Ahmet Şimşirgil, 28 Şubat sürecinde doçent olarak Üniversitede görev yaptığını ve aynı korkuyu kendisinin de yaşadığını belirterek, en sonunda kovarlarsa kovsunlar dedim inandığımın üzerine gittim dedi.
   
  1000 YIL SÜRECEK DEDİĞİ İSLAM DÜŞMANLIĞIYDI
   
  Ahmet Şimşirgil 28 Şubatın 1000 yıl süreceğinin söylendiğini hatırlatarak, bin yıl sürecek söyleminin altında gerçek islam düşmanlığıydı diye konuşarak, Güven Erkaya o dönemde Türkiye’de 15 milyon insan ölse ne olur gibi bir söylem dile getirdi dedi. İmam Hatiplerin kapatılmasının da bu sürece denk geldiğini belirterek, bununla birlikte Meslek Liselerini de baltaladılar. Ama onlar için bunun önemi yoktu. Gerekirse ülke batsın yerle bir olsun umurlarında değildi. Onlar için önemli olan İslam düşmanlığıydı dedi.
   
  İMAM HATİPLERİN KAPATILMASINDAKİ TEMEL HEDEF FET֒YE YOL AÇMAKTI
   
  Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil, 28 Şubat döneminde İmam Hatiplerin kapatılmasının arka planında görünmeyen bir gaye vardı diye konuşarak, İmam Hatiplerin kapatılmasının arkasında yatan asıl gerekçe FETÖ okullarının önünü açmaktı. O dönemde FET֒ye ait bir tek okul bile kapatılmadı. Onlar için sorgulayan bir gençlik tehlikeliydi. Biliyorlardı ki İmam Hatipli öğrenciler sorgulama yaparlardı. Ama FET֒nün okullarından mezun olanların sorgulama asla yapılmazdı. Bu yüzden İmam Hatiplerin Kapatılması gerekiyordu ve kapattılar dedi.
   
  1980 DARBESİ FET֒YE YOL YAPTI, 28 ŞUBAT OTOBAN YAPTI
   
  1980 darbesi FET֒ye yol açtı, 28 Şubat darbesi ise otobana dönüştürdü diye konuşan Ahmet Şimşirgil, 15 Temmuz darbe girişiminin planı 1980 ile 1985 yılları arasında yapıldı. 1983’ten beri bunları anlatırım dedi. 28 Şubat sürecinde FET֒nün hükümet yıkacak güçte olduğunu belirterek,  o günkü asker Apo’yu aldı ama FET֒yü ABD’y verdi. Ondan sonraki süreçte FET֒nün girmediği hiç bir yer kalmadı diye konuşan Ahmet Şimşirgil, 2016 yılında 15 Temmuzda Ülkeyi işgal noktasına getirdiler. Şayet başarılı olsaydı en az 5 milyon insan ölmüş olurdu. İkincisi Doğu ve Güneydoğu elimizden gidecekti. Türkiye en az 3’e bölünecekti. Bugün TC diye bir devlet olmayacaktı. Halifelikle idare edilen bir ülke olacaktık. Ama Papa’nın halifeliğinde idare ediliyor olacaktık. Dördüncüsü ise Büyük Ortadoğu Projesinin önünde hiç bir engel kalmayacaktı dedi. ABD’nin Türkiye’nin üstünü 1980’de çizdiğini, 15 Temmuz 2016’da ölüm vuruşu yapmaya niyetlendiğini belirten Ahmet Şimşirgil, 15 Temmuz başarılı olamayınca ABD aylarca kendine gelemedi. Bundan sonraki dönemde sürekli Türkiye’nin üzerine gelmeye devam ediyor. ABD bizim üzerimizi çizdi, ama biz de ABD’nin üzerini çizdik dedi. Prof.Dr.Şimşirgil, bir özel harekat polisinin cebinden çıkan notta “Siz Survivor izlerken ben şehit olacağım” yazdığını belirterek, bunlar bu rezil programı hala yayınlıyorlar diyerek tepki gösterdi.

  Bu haber 8519 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Yurt

  Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan: Engelli öğrencilerin eğitimi için yaptığımız çalışmalar artarak devam edecek

  Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan: Engelli öğrencilerin eğitimi için yaptığımız çalışmalar artarak devam edecek İşte detaylar...

  Neşet Çağlayan: Engellilerin hayatını kolaylaştırmak en önemli görevimiz

  Neşet Çağlayan: Engellilerin hayatını kolaylaştırmak en önemli görevimiz İşte detaylar...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi