Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  İstinyeli-Yazar Buluşması adlı etkinlik, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü’nde gerçekleşti

  İstinyeli-Yazar Buluşması adlı etkinlik, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü’nde gerçekleşti

  Tarih 03Nisan2018, 15:15 Editör Haber Editörü

  İşte detaylar...

  İstinye Üniversitesi Kütüphanesi tarafından 54.Kütüphane Haftası kapsamında düzenlenen ‘İstinyeli-Yazar Buluşması’ adlı etkinlik, İstinye Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi, yazar ve şair Ali Ural’ın katılımıyla İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü’nde gerçekleşti.
  İstinye Üniversitesi'nin gelenekselleştirmeyi planladığı etkinlikte; şiir ve müzik dinletisinin yanı sıra, İstinye Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Edal Karaöz ve İstinye Üniversitesi Genel Sekreteri Burak Kılanç tarafından kütüphane dostları ödülleri verildi.
  Türkiye'de kitap ve kütüphane sayısının hızla büyüdüğüne dikkat çeken Ali Ural, olgunlaşan şartlara rağmen okuma oranının düşük olduğunu vurguladı. ‘’Sanal dünya bilgi çöplüğüne dönüşüyor. Okumayan insan sığ bir yaşantıyı tercih ediyor.’’ sözleriyle edebiyatın hayatımıza getirdiği rengin önemine vurgu yapan Ali Ural, ailelerin çocuklarına edebiyat sevgisi aşılaması gerektiğini belirtti.
  "Aileler çocuklarının doktor, mühendis olmasını istiyor. Ancak okumayan insanın kendisi ve toplumla olan iletişimi imkansız hale gelecek. Bu durumda mesleklerinde başarılı olamayacaklar.’’ sözleriyle aileleri uyaran Ali Ural, öğrencilere de kütüphanelerin yalnızca çalışma amaçlı kullanılmayacağını, okuma alanı olarak da değerlendirilebileceğini hatırlattı.
  Etkinlikte, ‘Engelsiz İstinye Projesi’ kapsamında özel gereksinimleri olan akademisyenlerin ve öğrencilerin bilgi ihtiyaçlarını karşılamak üzere planlanan, Engelsiz Kütüphane’nin hizmete açılacağı duyuruldu.
  Son teknoloji ürünü cihazlarla donatılacak kütüphane, bilgiye ulaşmada en dezavantajlı grup olan görme engellilerin hassasiyetlerine göre planlanacak.
  Engelsiz Kütüphane çalışmaları kapsamında; kitapseverler ve gönüllü öğrenciler, engelli vatandaşlar için kitap seslendirecek.

  Bu haber 10839 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Yurt

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar’da Hilmi Türkmen ile el ele vererek, Üsküdar’dan Büyükşehre ve Türkiye’ye, bütün ülkeyi ayağa kaldıracaklarını söyledi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar’da Hilmi Türkmen ile el ele vererek, Üsküdar’dan Büyükşehre ve Türkiye’ye, bütün ülkeyi ayağa kaldıracaklarını söyledi İşte detaylar...

  Hilmi Türkmen: Bugün saat 14:00’de gerçekleştireceğimiz temel atma törenine tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz

  Hilmi Türkmen: Bugün saat 14:00’de gerçekleştireceğimiz temel atma törenine tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz İşte detay...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi