Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  AK Parti Kırıkhan Belediye Başkan A.Adayı Hüseyin Şahin: Kırıkhan’da yaşayan herkese adil ve eşit hizmet edip, Kırıkhan’ı Marka İlçe yapacağım

  AK Parti Kırıkhan Belediye Başkan A.Adayı Hüseyin Şahin: Kırıkhan’da yaşayan herkese adil ve eşit hizmet edip, Kırıkhan’ı Marka İlçe yapacağım

  Tarih 22Ekim2018, 19:42 Editör Haber Editörü

  İşte detaylar...

  TANITICI REKLAM

  “Donanım, Bilgi Birikimi ve Belediyecilik Tecrübemi; 30 yıldır sevdalısı olduğum Kırıkhan’a hizmette kullanmak için Adayım.”
   
      “Hizmetine sevdalı olduğum Kırıkhan; yaklaşık 30 yıldan beri havasını teneffüs ettim. Suyunu içip ekmeğini yedim. Sokaklarında ve köylerinde dolaştım, acılarını ve sevinçlerini paylaştım. 52 yıllık hayatımın yaklaşık 30 yılı burada yani bu güzel beldenin güzel insanları arasında geçti. Dört çocuğumdan ikisi burada doğdu, büyüdü, okudu, yuva kurdu ve burada yerleştiler. Kırıkhan’da; Camisinde İmam, Okulunda Öğretmen, ilçe halk kütüphanesinde Müdür, Belediye de Yazı İşleri Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcısı olarak yaklaşık 20 yıllık bir süre Kırıkhanlıya hizmette bulundum. Daha sonra Hatay İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandım. Yaklaşık 4.5 yıl bu görevde bulundum. Hatay’ın Büyükşehir olmasıyla birlikte 1 yıl Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptım. Şimdi ise Hatay il kültür ve Turizm Müdürlüğünde Araştırmacı/Müfettiş ve İl Müdür Yardımcısı Vekili olarak görev yapmaktayım. Görevlerimiz esnasında, çağın gereklerine uygun akademik anlamda uzmanlık eğitimleriyle kendimizi geliştirdik. Bu bağlamda, İdare Hukuku ve personel Yönetimi ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanlarında yüksek lisans eğitimi aldım. Başta yerel yönetimler olmak üzere birçok konuda “ Donanım, bilgi birikimi ve belediyecilik “ alanlarında tecrübe sahibi oldum. Bu bilgi birikimini 2006 yılında yayınlanan “ Tembihname ve Diğer Yerel Yönetim Mevzuatı” adlı, belediye konulu bir kitapla taçlandırdım. Bu kitap alanında birçok belediye yönetimine de rehberlik etti.
      Gerek görevlerimiz ve gerekse yaşamımız sürecinde Kırıkhan ve Kırıkhanlılar bizim için, büyükleri amcamız, dayımız, ablamız ve halamız oldular. Bizde onlara ağabey, kardeş, amca ve candan dostları olduk. En yakınları kadar yakın, can dostları kadar samimi ve içten dost olduk. Onların her türlü istek ve sorunlarını paylaştık, bizim işimiz değil diye ilgisiz kalmadık, sorunlarını kendimizin sorunu olarak gördük, önemsedik ve ilgilendik. Sorunların çözümünde ve taleplerin karşılanmasında onlara uzanan hep yardım eli olduk. Hülasa Kırıkhan’da, herkesin ve her kesimin mümkün olduğunca yanında ve yakınında olduk. Böylece Kırıkhanlı bizi sevdi bağrına bastı, bizde Kırıkhan’a ve Kırıkhanlıya hizmet sevdalısı olduk. Kaldı ki ilde görev yapmama rağmen, Kırıkhan’dan hiç kopamadım ve ayrılamadım Kırıkhan’ da yerleşik olarak ikamet etmekteyim.
       Nitekim Kırıkhan’da yayımlanan 10 Eylül 2013 tarihli bir yerel gazete haberinde şahsımızla ilgili şöyle bahsedilmektedir.“ Hüseyin Şahin, aslen Sivaslı olmasına karşın yıllardır ekmek yediği, yaşamını geçirdiği Kırıkhan'ın gelişimine çok büyük katkılar sağladı. Kırıkhan'ın adının her geçtiği noktada elinden geldiğince kolaylıklar sağlayan ve yol gösterici olan Hüseyin Şahin, birçok Kırıkhanlıdan daha çok ilçeye katkı sağladı. Hüseyin Şahin'in bu özverili katkıları ve çalışmaları ise Kırıkhan halkı tarafından takdirle karşılanıyor ve herkes şunu açıkça söylüyor Keşke her Kırıkhan'lı Hüseyin Şahin gibi düşünse ve hareket etse, Kırıkhan bugün çok daha farklı bir konumda olurdu" ifadeleri yer almaktadır.
       Kıymetli dostlarım! gelinen noktada ülkemizde 2019 yılı Mart ayında yapılacak belediye başkanlığı seçimlerinde; Donanım, bilgi birikimi ve belediyecilik tecrübemizi; sevdalı olduğumuz Kırıkhan’a hizmet etmemiz için bize ihtiyaç olduğu kanaati ile Kırıkhan belediye başkan aday adayı olmamız teklif olundu. Bu göreve şahsımı başta, Ak partinin dava köklerinden gelen ve kurulduğu günden bu yana AK Parti'de kurucu, ilçe başkanı, yönetici, il genel meclisi üyesi, belediye meclisi üyesi olmak üzere, ilçemizdeki meslek örgütü, sendika ve STK’ lar ile kanaat önderi konumunda ki büyük bir kitle ve oy potansiyeline sahip kimseler teklif edenlerden bazılarıdır.
   
       Bende bu güzel beldenin güzel insanlarına hizmet etmenin benim için büyük bir onur olduğu kanaatiyle, Ak Parti Kırıkhan belediye başkan aday adayı oldum.
   
       Amacım, Kırıkhan halkına daha önceki yapmış olduğumuz hizmetlerimize yenilerini eklemek, yaşadığımız şehrimizi bulunduğu yerden daha ileriye taşımak, Hatay Büyükşehir Belediyesinin Ak Partili olmasına destek olmak ve Ak Parti ‘nin dava anlayışına ve onun lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ’ın, misyonuna ve 2023 hedeflerini gerçekleştirmede, bu davanın çilesini çekmiş biri olarak, yerelde katkı sağlamaktır.”
   
  Hüseyin ŞAHİN’ in Kırıkhan Halkına Yaptığı Bazı Hizmetleri;
   
  A) Bizzat Projenin içinde olduğu Hizmetler
   
  * Dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde Kırıkhanlı 320 Üniversiteli öğrenciye eğitimleri süresince burs temini,
  * 276 Kırıkhanlı Üniversite öğrencisine çeşitli illerde yurt temini,
  * Kırıkhan’da geliri olmayan yaklaşık 5000 kişiye gıda, giyim ve ev eşyası temini,
  * METİP ( Mevsimlik işçilerin konaklaması ) Çataltepe, Muratpaşa Kızılkaya, Kodallı, Abalaklı köylerinde 77 Barınma, 3 adet Anaokulu, 2 adet İlkokul ve 3 adet çamaşırhane ve banyo olmak üzere yaklaşık 85 adet konteynır ev yapımı proje yapımı, ( 2010-2012 )
  * SODES kapsamında 31 köye çocuk oyun grubu, 7 köye fitnes grubu, 7 köye basket ve voleybol sahası yapımı projesi ( 2012 )
  * Kırıkhan/Çamsarı Köyü “ Karadilli Gölü hayat Olsun “ projesi ve uygulaması, (2012 )
  * Kırıkhan İmam Hatip Lisesinin 24 derslikli yeni okul yapımında proje ve uygulaması aşamasında katkı sağladığı bazı projelerdendir ( 2011 - 2012 )
   
  B) Yetkileriyle Katkı Sağladığı Hizmetler
   
  * Kırıkhan’ın 4 köye Çok amaçlı (düğün, toplantı v.b ) salon yapımı (Gölbaşı, Ceylanlı, Karadurmuşlu, Camuzkışlası) köyleri, ( 2011 - 2012 )
  * Kırıkhan Bahçelievler Mah. 200 yataklı öğrenci yurdu yapımı ( 2010 - 2012 )
  * Kırıkhan’ın, Arkıtça, Gültepe, Güventaş, Karaçağıl, Kararmağara, Kazkeli Camii Çatı yapımı ve 56 köyün camii bakım ve onarımı yapılması ( 2011 )
  * Kırıkhan merkez ve köylerinde 25 okula Kamera Sistemi, Kırıkhan merkezde 8 okula kalorifer sistemi, birçok köy okulunun bakım onarımı ve ihata duvarı yapımı ( 2011 )
  * Kırıkhan şehir stadyumu ek tribün ve diğer müştemilat büyük bakım onarımı ( 2011) Köydes projesi kapsamında 8 Köye içme suyu, 56 Köye yön levhası yapımı ( 2010 )
  * Cumhuriyet ilkokulu 16, Başpınar 8, Kazkeli 4, Özkızılkaya 4, Fatih mah. ortaokulu 18, F.Sultan Mehmet ilkokulu 8 derslik yapımı, gibi hizmetler ( 2010 - 2011 - 2012 )
   
  İl Özel İdaresinde Yeklileri ile Katkı Sağladığı hizmetler arasındadır.
   
  Not: Bu bilgilerin tamamı ve detayları Kırıkhan Kaymakamlığı (KHGB) kayıtları arasındadır.
   
  Hüseyin Şahin 
  Ak Parti Kırıkhan Belediye Başkan Aday Adayı
   
  Facebook: https:/www.facebook.com/huseyinsahinakparti/
   
  E-mail : huseyin_sahin_58@hotmail.com
   
               huseyin_sahin1965@hotmail.com
   
  Twitter: @HuseyinSahin31
   
   
  TANITICI REKLAM

  Bu haber 11128 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Siyaset

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağımı Allah bilir

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağımı Allah bilir İşte detaylar...

  Dengir Mir Mehmet Fırat hayatını kaybetti

  Dengir Mir Mehmet Fırat hayatını kaybetti AK Parti'nin kurucularından ve HDP'nin eski milletvekillerinden Dengir Mir Mehmet Fırat, tedavi gördüğü hastanede h...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi