Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  NAME HABER Yazarı, Milletvekili Mustafa Yel'den Millete efendilik yoktur, hizmet vardır başlıklı yeni yazı

  NAME HABER Yazarı, Milletvekili Mustafa Yel'den Millete efendilik yoktur, hizmet vardır başlıklı yeni yazı

  Tarih 27Ekim2018, 15:37 Editör Haber Editörü

  İşte yazının tamamı...

  İşte NAME HABER ( www.namehaber.com ) Köşe Yazarı, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi, AK Parti Tekirdağ Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Mustafa Yel'in "Millete efendilik yoktur, hizmet vardır"başlıklı yeni yazısı:
   
  Bugün Türk Milleti olarak şanlı tarihimizde çok önemli bir dönüm noktası olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci yıldönümünü milletçe büyük bir şevk, heyecan ve gururla idrak ediyoruz.
   
  Cumhuriyetimiz, istiklali uğruna fedakârca çırpınarak kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayan, 1919’da Samsun’dan başlayan ve 1923’te Ankara’da sonuçlanan var olma azmi ile bağımsız yaşama isteğinin tacı, millî iradenin muhteşem bir eseri ve zulme meydan okuyan, zalime rest çeken, batıl inanç ve hain hesaplara namus mücadelesinin rehberliğiyle karşı koyan kahraman bir neslin emanetidir.
   
  Türkiye Cumhuriyeti; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir.
   
  Tarih boyunca birçok kahramanlık göstermiş, devlet olmanın onuruna, millet olmanın haysiyetine sahip olmuş, emperyalist emeller tarafından tarihten silinmeye ya da küçük bir coğrafyaya sıkıştırılmaya çalışılan büyük Türk milleti, kaderinin ve kardeşliğinin önüne geçmeye, geleceğini ve geçmişini karartmaya teşebbüs eden planları, projeleri hezimete uğratmış, bedeli ne olursa olsun teslim olmayacağını ispatlamıştır.
   
  29 Ekim 1923, zulme meydan okuyanların mükâfatıdır.
   
  29 Ekim 1923, ızdırap dolu yılların, işgalle geçen karanlık dönemlerin açılmamak üzere kapandığı, Türk milletinin hiç kimsenin tutsağı olmayacağı, mukadderatına kendisinin hâkim olacağı, geçmişte olduğu gibi gelecekte de tam bağımsız yaşayacağını ilan ettiği tarihî bir gündür.
   
  Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir.
   
  Üzerinde yaşadığımız ve ecdat kanlarıyla sulanmış bu topraklar, bu bayrak, bu devlet ve bu cumhuriyet hepimizin şeref simgesi, varlık nişanesidir.
   
  Doksan beş yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nde hiç kimse yabancı görülmemiş, hiç kimse ötekileştirilmemiş, hiç kimse dışlanmamıştır.
   
  80 Milyon vatandaşımızın her biri, bu ülkenin, Cumhuriyetin, aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan, tasada ve kıvançta bir evlatlarıdır.
   
  İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır.
   
  “Millete efendilik yoktur, hizmet vardır” düsturuyla, hiçbir ayrım gözetmeden ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz.
   
  Son 16 yıldır demokrasiden özgürlüklere, ticaretten yatırımlara, sağlıktan dış politikaya kadar tüm alanlarda hayata geçirdiğimiz tarihi reformlar, bu irademizin en açık ispatıdır.
   
  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, hem 2023 hedeflerimize ulaşmış, hem de birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize inancım tamdır.
   
  Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor, tüm Milletimizin, Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, selam sevgi ve saygılar sunuyorum.
   
  MUSTAFA YEL - NAME HABER
   
   
  Tekirdağ Milletvekili
  AK Parti MKYK Üyesi
  TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi
  NAME HABER Köşe Yazarı

  Bu haber 2700 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Siyaset

  Uzm.Dr.Osman Arıkan, AK Parti Ataşehir Belediye Başkan A.Adayı oldu

  Uzm.Dr.Osman Arıkan, AK Parti Ataşehir Belediye Başkan A.Adayı oldu İşte tüm detaylar...

  Salih Çakır: Kağıthane'yi marka İlçe yapacağım

  Salih Çakır: Kağıthane'yi marka İlçe yapacağım İşte tüm detaylar...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi