Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Orhangazi’de Sürdürülebilir Turizm Marka Kimliğini Planlama ve Oluşturma Projesi tamamlandı

  Orhangazi’de Sürdürülebilir Turizm Marka Kimliğini Planlama ve Oluşturma Projesi tamamlandı

  Tarih 25Aralık2018, 13:20 Editör Haber Editörü

  İşte detay...

  Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Orhangazi ve bölgenin 2023 Turizm Vizyon Planlaması ile ilgili yaklaşık 1 yıl önce özel bir firma ile yapılan anlaşma doğrultusunda hazırlanan Orhangazi’de Sürdürülebilir Turizm Marka Kimliğini Planlama ve Oluşturma Projesi tamamlandı.
  Rapor ile ilgili olarak Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi TSO Yönetim Kurulu başkanı Erol Hatırlı ve Meclis Başkanı Murat Öztürk’e bir sunum gerçekleştirildi. 
  Güçlü ve zayıf yönleri ortaya kondu
   
  Turizmde 2023 vizyonunu da ortaya koyan raporu hazırlayan firma yetkilisi Orhangazi Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen sunumda kapsamlı bir şekilde hazırlanan rapor ile ilgili bilgilendirme yaptı. Raporda Orhangazi’nin tarih, göl, doğa ve termal sağlık yönleri ile ilgili alt yapı ve yapılması gerekenleri ortaya koydu. Turizm Marka Kimliğini Planlama ve Oluşturma Projesi ile Orhangazi’nin turizm konusunda güçlü yönleri ile zayıf yönleri anlatıldı.
  Ilıpınar höyüğü ve Termal Turizmi
   
  2023 Turizm Vizyon Projesi olarak da isimlendirilen raporda Orhangazi’de tarihi eserlerin daha fazla tanıtılması ve öne çıkarılması vurgulanırken, 5400 yıllık bir Ilıpınar Höyüğü ile birlikte Karsak Köprüsü, Gürle’deki tarihi cami ve köprüler ile çok sayıda çeşme bulunduğuna dikkat çekildi. 
  Göl korunması gerekiyor
   
  Turizm raporuna göre Orhangazi ve İznik için hayati öneme sahip İznik Gölü’nün de geleceğinin risk altında olduğu, gölün kurtulması ve korunması için çok acil eylem planları hazırlanması gerektiği belirtildi. 
  Paydaşlar belirlendi
   
  Turizm planlama raporunda ayrıca hem iç hem de dış paydaşlar ile ilgili kurumların da tespiti yapıldı. Turizm ile ilgili gelecekte yapılacak çalışmalar konusunda yakın ve uzak paydaşlar ve kurumlarla işbirliği halinde çalışılmasına vurgu yapıldı.
  Uygulama başlıyor
   
  Turizmde 2023 vizyonunu ortaya koyacak olan rapor ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde Kaymakamlık, Belediye ve Orhangazi TSO ortak bir bildiri ile turizm raporunun detaylarını kamuoyu ile paylaşacağı belirlendi.

  Bu haber 11342 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Teknoloji

  LGS kapsamında okul seçimi yapacak öğrenciler için 'tercih robotu'

  LGS kapsamında okul seçimi yapacak öğrenciler için 'tercih robotu' Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yerleştirmede oluşan...

  Bilişim Medyası Derneği, geleneksel iftarını QADRAJ Restaurant'ta gerçekleştirdi

  Bilişim Medyası Derneği, geleneksel iftarını QADRAJ Restaurant'ta gerçekleştirdi İşte tüm detaylar...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi