Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan: Hizmet üretilen yerde borç da olur

  Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan: Hizmet üretilen yerde borç da olur

  Tarih 11Mart2019, 17:57 Editör Haber Editörü

  Neşet Çağlayan son günlerde kamuoyunda konuşulan bazı konular ve özellikle Belediyenin borçları ile ilgili bir bilgilendirme yaptı.

  Rakamlarla 5 yıllık veriler hakkında bilgi veren Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, hizmet üretilen yerde borç da olur dedi. 
   
  Siyaset yapacağım derken gerçek dışı rakamlar beyan ettiler
   
  Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, belediyenin borçları ile ilgili daha önce defalarca izahat yapmasına rağmen birilerinin sürekli yanlış bilgi vererek Orhangazi Belediyesi'nin borç stoğu hakkında felaket senaryosu çizenler gerçeğin hiç de dedikleri gibi olmadığını iyi bildiklerini belirterek, "esnafa 180 milyon borç var, 300 milyon toplam borç var" dedikodusunu yayanların bütün gerçekleri bilmelerine rağmen seçmen kararını etkileyebilirmiyim düşüncesi ile siyasete malzeme yapmaya çalışıyorlar dedi.
   
  24 milyon borçla devralmıştık
   
  2014 yılında 18 milyonu Orhangazi Belediyesine, 6 milyon TL'si de beldelerden kalan borçlar olmak üzere toplamda 24 milyon TL borçla belediyeyi devraldıklarını hatırlatan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, şu anda devlete ait borçlanmaları çıkardığımızda 61 milyon 66 bin TL borç bulunmakta. Kamuya ait bu borçlar ise her dönem olduğu gibi bugün de İller Bankası Paylarından taksitler halinde alınıyor. Müteahhitlerimize, temizlik firmasına, belediyeye iş yapan ve malzeme veren, hizmet gören esnafımıza borcumuz bulunuyor. Buna karşılık 33 milyon 853 bin TL belediyemizin şahıs ve firmalardan alacağı bulunmaktadır. Borcumuzu alacağımızdan düştüğümüzde ise ortaya 27 milyon 212 bin TL borç kalıyor. Bu borç Orhangazi Belediyesi için kıymeti harbiyesi olan bir miktar da değildir dedi. 
   
  Hizmet varsa borçlanma normal
   
  Belediyeler hizmet yaptıkça borçlanmalarının da normal olduğuna vurgu yapan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, belediyemizin bugünkü borçlanması da çok doğal bir durum. İş yapan, hizmet üreten bir belediye mutlaka borçlanacaktır. Hiç bir iş yapmadan 18 milyon borçla teslim edilen bir belediye yönetiminde bulunanlar bugün büyükşehir yatırımları ile birlikte 260 milyon TL yatırım yapılan bir dönemi eleştirebiliyorlar dedi. 
   
  15 Milyon değerindeki arsaları planlama sonrası 180 milyon değerine çıkardık
   
  Bizler önceki dönemin sahip çıkmamasından dolayı Büyükşehir Belediyesine kaptırılan arazileri yeniden Orhangazi Belediyesine kazandırdık diye konuşan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, aynı görev dönemimizde bir çok belediyeye ait arazilerin planlamaları neticesinde 15 milyon değerindeki arazilerin değerini 180 milyon TL'ye çıkardık. Bu sayede 165 milyon TL'lik değer artışı sağlandı dedi. Bu çalışmalar esnasındaki desteklerinden dolayı tüm meclis üyelerine ve bürokratlara da teşekkür eden Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Belediyemize ait arazilerin daha da değerlenmesi için bir çok çalışmamız da halen devam ediyor diye konuştu.
   
  Önceki dönem 65 adet gayrimenkul satışı oldu
   
  Belediye başkanı döneminde hem arazi alımı hem de satışı olduğunu bilmelerine rağmen hele hele bizden önceki dönemde 65 adet gayrımenkulün satıldığını bilmelerine rağmen benim dönemimde zorunlu olarak satılan gayrımenkulleri dillerine dolayanlar, 5 yılda 80 milyonluk satışa karşılık Orhangazi Belediyesi 29 milyon TL'lik gayrımenkulü de kazandırmamız, 165 milyon liralık değer artışı yapmamızı görmemezlikten gelerek siyasi malzeme yapıyorlar diye açıklamasını sürdüren Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, bizler kalben mutmain bir şekilde görevimizi yaptık. 1 Nisan tarihinde görevi devralacak olan kardeşimiz inşallah farklı yöntem ve çözüm yollarıyla belediyenin hizmetlerini ve yatırımlarını sekteye uğratmadan devamlılığını da sağlarlar dedi. 
   
  Orhangazi hizmetler konusunda sekteye uğramamalı
   
  Orhangazi'nin konumu ve vizyonu itibarı ile ihmal edilmeyecek bir kent olduğuna vurgu yapan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi hedeflerinden ve gelecekteki misyonundan geri adım atılmayacak bir şehirdir. Hiçbir gerekçenin hiç bir bahanenin şehrimizin gelişim sürecinde sekteye uğratmaması gerekliliğine inanıyorum diyerek açıklamasını tamamladı.
   

  Bu haber 4685 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Siyaset

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: Maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da katıldı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: Maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da katıldı İşte detay...

  Ayhan Sefer Üstün: Mahir Ünal, TRT‘de terörist başı’nın mektubu okunurken, kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın mülakatı yayınlanırken sessizdiniz

  Ayhan Sefer Üstün: Mahir Ünal, TRT‘de terörist başı’nın mektubu okunurken, kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın mülakatı yayınlanırken sessizdiniz İşte detay...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi