Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Eski AK Parti İstanbul Milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner: Herkesi kucaklamak da neyin nesi?

  Eski AK Parti İstanbul Milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner: Herkesi kucaklamak da neyin nesi?

  Tarih 16Mayıs2019, 11:45 Editör Haber Editörü

  İşte detay...

  İşte Mehmet Metiner'in Star Gazetesindeki "Herkesi kucaklamak da neyin nesi?" başlıklı bugünkü köşe yazısı: 

  “Herkesi kucaklamak”,  hem gerçekliği hem de geçerliliği olmayan kof bir iddia. “Kimseyi ayırmadan herkesi sevmek!” gibi... Hiç lafı eveleyip gevelemeden belirteyim: Son zamanlarda imal edilmiş bazı kişiliklerin dili bu tür sureten sevgi söylemleriyle dolu. “İnadına sevgi” diyenler bir bakıyorsunuz sizi imha edilmesi gereken düşman olarak görüyor. Size karşı tarifsiz bir öfkeyle dolu. Size karşı kalbinde zerre kadar sevgisi yok. Eline geçseniz sizi kıtır kıtır doğrayacak insanlar bir bakıyorsunuz “sevgi pıtırcığı” olup çıkmışlar karşınıza. 
   
  Erdoğan’ın şahsında onun gibi düşünen herkesi düşmandan beter görenler bir bakıyorsunuz yavuz hırsız misali bir de “ötekileştiriliyoruz!” yalanı üzerinden kin ve nefret duygularını örtmeye çalışıyorlar. Yetmezmiş gibi kendi cürümlerini üstünüze boca ediyorlar utanmadan. İşte burada mertçe ve dürüstçe ilan ediyorum: 
   
  - FET֒cü vatan hainlerini asla sevmiyorum. Onlarla işbirliği içinde olan hiç kimseyi de... 
   
  - PKK terör örgütü başta olmak üzere eli kanlı teröristlerin cümlesini sevmiyorum. Onlara sırtını dayadığını söyleyen, onların silahlarıyla kendilerine kanlı bir iktidar alanı açmak isteyen hiç kimseyi de... 
   
  - Emperyalistlerin devşirdiği Mankurtları sevmiyorum.  
   
  - Din ve dindarlık denince tüyleri diken diken olan ve dindar-muhafazakâr halka “yobaz!” diye bakan o iğrenç kibirli azgın güruhu sevmiyorum. 
   
  - Kan dökücü zalimleri ve yeryüzünün Tanrısı olarak kendini gören diktatörleri sevmiyorum. Çağdaş Nemrutları ve Firavunları yani... 
   
  Listeyi uzatmaya gerek yok. Bu yüzden onlarla ikiyüzlülük yapıp siyaset gereği kucaklaşmak gerektiğine de inanmıyorum. Sevgimizin ve saygımızın sınırını Kutsal Kitabımızın ilkelerine göre çizeriz. Rabbimizin sev dediğini severiz sadece. Hiç kimseye sırf dinimize, inancımıza, düşüncelerimize ve siyasetimize karşıdır diye sevgisizlik ve saygısızlık yapmayız asla. Bu türden farklılıkları düşmanlık nedeni olarak değil zenginlik olarak telakki ederiz. Herkesi kendimize benzettikten sonra sevme anlayışına sahip olmadığımız gibi sadece bizden olan veya bizim gibi olan insanları sevmek gibi yanlış bir anlayışa da sahip değiliz. Yaratandan dolayı yaratılanı sevmek, Yaratana ve yaratılana düşmanlık edeni sevmek anlamına gelmez. 
   
  İnsan ontolojik olarak yaratılmışların en şereflisidir. Lakin her insan şerefli değildir. Dolayısıyla her insan sevgiyi ve saygıyı hak etmez.   
   
  *** 
   
  Birileri malum merkezlerde imal edilmiş sahte “sevgi” ve “kucaklaşma” söylemi üzerinden FETÖ ve PKK gibi oluşumları meşrulaştırmaya çalışıyor. Argümanları da hazır: “Kendinizden olmayan veya partinize oy vermeyen herkese terörist diyorsunuz. Oysa herkesi kucaklamak lazım.” Görüldüğü üzere önce sofistike bir yalan imal ediliyor. Sonra bu yalan size mal ediliyor. Buradan hareketle FET֒cü ve PKK’lı terör unsurları sevdirilmeye çalışıyor. Oysa gerçek şu: Kendimizden olmadığı veya başka partilere oy verdiği için hiç kimseyi terörist ilan etmişliğimiz yok. Ama bırakın da FET֒ye ve PKK’ya terör örgütü diyelim yani. Siz istemeseniz de demeye devam edeceğiz. Varın siz onları sevin! Varın siz onları kucaklayın! Varın siz onlarla ittifaklar kurun! 
   
  Siz bütün bunları Erdoğan/AK Parti düşmanlığı üzerinden kurarken “ötekileştirmiş” olmuyorsunuz, “kutuplaştırmış” olmuyorsunuz ama biz terör örgütlerine ve işbirlikçilerine karşı çıktığımız için “kutuplaştırmış” oluyoruz öyle mi? Hadi ordan! Sizin bu sahtekârlığınız ve ikiyüzlülüğünüz artık kabak tadı vermeye başladı! Ha yeri gelmişken değinmeden geçmeyeyim. İçimizden birilerinin sizin bu cürümlerinizi görmezlikten gelip “ayrıştırmayalım, kutuplaştırmayalım, herkesi severek kucaklayalım!” telkinleri üzerinden bize suç isnat etmeleri yok mu? Asıl o kahrediyor bizi. 
   
  Hiç kimse bizden bu ülkeye, bu vatana, bu millete, bu milletin değerlerine düşmanlık edenleri sevmemizi ve kucaklamamızı beklemesin. Bunun dışındaki herkese yüreğimiz de kucağımız da ardına kadar açıktır.
   
  MEHMET METİNER - STAR GAZETESİ

  Bu haber 4852 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Yurt

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bin yıldır kanla yoğurarak vatan kıldığımız bu topraklar, inşallah yeniden dirilişimize şahitlik edecek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bin yıldır kanla yoğurarak vatan kıldığımız bu topraklar, inşallah yeniden dirilişimize şahitlik edecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Millî Park alanında düzenlenen Malazgirt Zaferi’nin 948.yıl dönümü ku...

  Gazeteci-Yazar Ahmet Takan Yeniçağ Gazetesinden ayrıldı

  Gazeteci-Yazar Ahmet Takan Yeniçağ Gazetesinden ayrıldı İşte detay...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi