Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SON YORUMLANANLAR

  Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar

  Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar

  Tarih 09Mayıs2015, 10:51 Editör Haber Editörü

  Akıllı telefonlarda şarj sorunu iPhone 6, One M9, G4, Droid Turbo gibi yeni nesil üst segment cihazlarla birlikte çözülmeye başladı.

  Tek­no­lo­ji dün­ya­sı­nın en bü­yük so­ru­nu ola­rak gö­rü­len akıl­lı te­le­fon­lar­da ‘şar­jın ça­buk bit­me­si­‘ bu yıl­ki yo­ğun ino­vas­yon ça­lış­ma­la­rıy­la bir­lik­te ya­vaş ya­vaş so­na eri­yor. Ci­haz­lar, ön­ce­le­ri ya­rım gün bi­le zor da­ya­nır­ken şim­di­ki üst seg­ment te­le­fon­lar 3 gü­nü zor­la­ma­ya baş­la­dı. Bu­na rağ­men tü­ke­ti­ci bek­len­ti­si hâlâ kar­şı­la­na­maz­ken şu an­ki tek­no­lo­jiy­le şar­jı en iyi gi­den akıl­lı te­le­fon­la­rı siz­ler için der­le­dik.

  MURAT GÜLDEREN - BUGÜN GAZETESİ

  iPhone 6 Plus

  5.5 inç ekrana sahip olan iPhone 6 Plus’a Apple A8 işlemcisi güç veriyor. iOS 8 işletim sistemiyle öne çıkan cihaz, 2915 mAh kapasiteli pili ile  normal kullanımda 2 gün yoğun kullanım- da ise 6 saat 32 dakika çalışabiliyor.

  LG G4

  Son günlerin en çok konuşulan cihazlarından biri olan G4 3000 mAh kapasiteli pil ile 6 saat 16 dakika çalışabildi. HTC One M9 ve iPhone 6 Plus ile benzer seviyede pil ömrü sağladığını söyleyebiliriz.

  Huawei P8

  Çin merkezli Huawei’nin bu telefonunda 5.2 inç genişlikli 1080p IPS LCD ekran mevcut. P8 de tıpkı Samsung gibi diğer cihazlardan farklı olarak Qualcomm yongasetlerini değil sekiz çekirdek işlemcili HiSilicon çözü- münü içermekte. Cihaz 2680 mAh kapasiteli pil ile testte 7 saat 12 dakika boyunca çalıştı.

  Motorola DROID Turbo

  5.2 inç genişlikli cihaz, Qualcomm Snapdragon 805 yongaseti, Adreno 420 GPU, 3 GB RAM, 21 MP çözünürlüklü kamera gibi iddialı özelliklere sahip. Telefon, 3900 mAh kapasiteli pili ile tam 10 saat 42 dakikalık kullanım ömrü sağlayabiliyor. Cihazın pili normal kullanımda 3 günü geçer.

  HTC One M9

  HTC One M9 1080p çö­zü­nür­lük­lü ek­ran ile gel­me­si­ne rağ­men 2840 mAh ka­pa­si­te­li pil ile test­te 6 sa­at 25 da­ki­ka­lık ça­lış­ma sü­re­si­ne eriş­ti. Ci­haz nor­mal kul­la­nım­da 2 gü­nü zor­lu­yor.

  Bu haber 58967 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Teknoloji

  YÖKAK, 3 Uluslararası Akreditasyon Kuruluşunu tanıdı

  YÖKAK, 3 Uluslararası Akreditasyon Kuruluşunu tanıdı İşte detay...

  Faik Tunay'dan, 69 yıl önce kurtarmak için asker gönderdiğimiz ülke ne halde? Biz ne haldeyiz? konuları ile önemli açıklamalar

  Faik Tunay'dan, 69 yıl önce kurtarmak için asker gönderdiğimiz ülke ne halde? Biz ne haldeyiz? konuları ile önemli açıklamalar İşte detay...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi