Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SON YORUMLANANLAR

  Selçuk Yavuz'dan

  Selçuk Yavuz'dan "Gelecekte varolabilmek ve lider ülke olmak istiyorsak" başlıklı yeni yazı

  Tarih 24Temmuz2015, 18:02 Editör Haber Editörü

  Radyo-TV Program Yapımcısı ve Haber Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Yavuz'dan "Gelecekte varolabilmek ve lider ülke olmak istiyorsak" başlıklı önemli bir köşe yazısı;

  Olayları ve gelişmeleri değerlendirdiğimizde hep görünen boyutuyla ele alırız. Bu bizim toplumumuzda ve dünya genelinde de böyle maalesef.

  Aslında olaylar ve gelişmeler bizi işin nedenlerini, öncesini, etken olan tüm unsurları analiz etmemize zorlaması gerekir. Tüm detayları masaya yatırıp geniş ufukla ve istişareyle hareket ettiğimizde öncesi hataların temel nedenlerini ve gelecekte olması muhtemel hataları yapmamızı önleme açısından çok mühimdir.

  İnsanlar hastalandığında da durum böyle değilmidir. Hastalığın teşhisi konulmadan önce etkenler, gelişmeler, ne neye etken olmuş ve hasar vermiş detaylı tahliller ve analizler, filmler, röntgenler sonucun en sağlıklı verilmesi ve tedavide kullanılacak ilaçların bu hastalığı tedavi etmesi anlamında ve hastalık iyileştikten sonra da bir daha bu hastalığa ve daha başka hastalıklara yakalanmamak için çok ciddi önem arz etmektedir.

  Hem dünya insanları hem de ülkemizdeki yaşayan vatandaşlarımız en çok neslimizi yetiştirmekte eksiklik içerisindeyiz. Toplumda çocuk olması kavramı hep neslin devamı için önemli olarak ifade edilmiş, çocuğun başta doğumu arızalı düşüncelerle meydana gelmiştir.

  Halbuki şu temel olduğunda hem ebeveynler hem de yeni nesil ve gelecek nesiller en güzel değerlere ulaşmış olurlar, Bu nedir; Bizler geleceğimiz olan gençlerimizi evlatlarımızı o önemli değerlerimizi doğumlarından öncesinden başlayarak hayatları boyunca akıllarından çıkarmayacakları maddi ve manevi değerlerle donatmamız gerekir.

  Hayatın ne anlama geldiğini, neden yaratıldığımızı, yaşamdaki olması gereken gayeleri, insanlara ve memlekete en faydalı, en duyarlı insan olunması gerektiği, hayatın hep içerisinde insanlara sevginin, barışın, kardeşliğin, muhabbetin hakim olmasının hem nesillerin hem toplumların hem de ülkelerin varlığının temel taşları olduğunu beyinlere kazımalı ve bu doğrultuda yaşanmalı ve yaşatmalı.

  Nesillerimize sahip çıkmamız, geleceğimize, varlığımıza sonrasında da var olabilmemize vesile kılacaktır.

  Özellikle ebeveynlere ve toplumda öncelliği olan insanlara düşen vazife yapılan tüm çalışmalarda, atılan tüm adımlarda önce gençlerimizi, çocuklarımızı düşünerek onları birinci sıraya koyarak adım atmalıyız.

  Empati dediğimiz unsuru hiçbir zaman kulak ardı etmemeliyiz.

  Gelecekte varolabilmek ve lider ülke olmak istiyorsak GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARIMIZI, GENÇLERİMİZİ BİRİNCİ SIRAYA KOYMALIYIZ.

  Bu haber 60058 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Güncel

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bu işin arkasında nelerin olduğunu hâlâ anlamadık mı?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bu işin arkasında nelerin olduğunu hâlâ anlamadık mı? İşte detay...

  AK Parti İstanbul Milletvekili Av.Serkan Bayram'dan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayram mesajı

  AK Parti İstanbul Milletvekili Av.Serkan Bayram'dan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayram mesajı İşte detay...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi