AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak: Tecrübe, para ile satın alınamayacak kadar kıymetlidir


Açıklama: İşte tüm detaylar...
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 04Mayıs2018
Geçerli Tarih: 23Şubat2019, 16:21
Site: Haber Sitem
URL: http://www.habersitelerim.com/hbrstlrm/haber/6537-siyaset-ak-parti-istanbul-il-baskani-bayram-senocak-tecrub.html


AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti İstanbul İl Başkanlığında basın mensuplarını misafir etti.
Davetliler arasında NAME HABER & NAME MEDYA Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Yavuz'un da bulunduğu programda, 6 Mayıs'ta gerçekleşecek AK Parti İstanbul 6.Olağan Kongresi ve 24 Haziran'da gerçekleşecek seçimleri konuşuldu.
Türkiye’nin tarihi bir dönemden geçtiğini belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Şenocak, “Türkiye, şu ana kadar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın cesur, akılcı ve basiretli liderliğinde bütün oyunları bozdu. Biz de gece gündüz demeden çalışıp Erdoğan’ı yeni sistemin ilk Başkanı yapacağız” dedi.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, “Az laf, çok iş” sloganıyla yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirterek, “24 Haziran seçimlerinde hedefimiz, 60+1’dir. Hedefimize ulaşma anlamında bir zorluk çekeceğimizi düşünmüyorum” dedi.
 
Sinan Erdem Spor Salonu’nda 6 Mayıs 2018 Pazar günü düzenlenecek AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi ile ilgili İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Şenocak, Türkiye’nin tarihi bir dönemden geçtiğini belirterek, “Sizlerin de bildiği gibi; Türkiye’nin birliğinden, bütünlüğünden, bağımsızlığından ve gelişmesinden rahatsızlık duyan iç ve dış çevreler, son yıllarda ülkemizi siyasi ve ekonomik bir kuşatma altına almak için askeri darbeye kalkışmak ve terör dahil, her yolu denedi, her melaneti sergilediler. Halen de ekonomik ve siyasal dengelere etki etmek adına, ellerinden gelen her şeyi yapıp her yolu mubah sayan bir yaklaşımı sürdürüyorlar” dedi. Bu çevrelerin amaçlarının Türkiye’yi önce durdurup sonra da demokrasisi vesayete, ekonomisi IMF’ye mahkum, yoksulluk, terör ve yasaklarla dolu bir geçmişe geri döndürmek olduğunu ifade eden Şenocak sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye, şu ana kadar Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın cesur, akılcı ve basiretli liderliğinde onların bütün oyunlarını bozdu, bütün kirli heveslerini kursaklarında bıraktı. İçerideki ve dışarıdaki tüm oyun, plan ve kumpaslara rağmen Türkiye, bir yandan sınırları ötesinde kurulmaya çalışılan terör yuvalarını birer birer dağıtırken, bir yandan da büyük ekonomik projeleri hayata geçirerek yürüyüşünü sürdürüyor.”
DEĞİŞİM SÜRECİ
 
İstanbul ölçeğinde teşkilatlarda yenilenme, kadroları gençleştirebilme ve siyasete girmek isteyenlere yol açma adına bir çalışma dönemi geçirdiklerini ifade eden Başkan Şenocak, bütün ilçe başkanlarıyla ilgili değerlendirmelerin yapıldığını, belediye başkanlarıyla, il yönetim, yürütme kurulu üyeleriyle ve milletvekilleriyle görüştüklerini anlattı. Kısa süre içinde başarılı çalışma yaptıklarını dile getiren Şenocak, "İstişare yaparak 27 ilçe başkanıyla ilgili değişim kararı aldık ve bu ilçelerde yapılan kongrelerde yeni arkadaşlarla yola devam etmeye karar verdik. Görev değişikliği dedik adına, çünkü o arkadaşımız da kongre günü akşamına kadar mevcut arkadaşımızın başkanlığında gidilen bir seçim süreci yaşadı. Bu kadar değişikliğin olduğu bir yerde tek liste halinde İstanbul'daki kongrelerimizi bitirdik. Sadakat, teslimiyet, samimiyet, AK Partili olmanın ruhunu bir kez daha İstanbul teşkilatı olarak yine yansıttık. 
İlçe başkanlarımız ve diğer arkadaşlarımızın katkılarıyla her bir kongremiz bir bayram havasında geçti. İstanbul teşkilatı olarak 39 ilçemizde Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları kongre süreci tamamlandı." diye konuştu.
İlçe yönetimlerinde temsil anlamında kadın ve genç sayısına dikkat ettiklerini belirten Şenocak, "27 ilçe başkanlığında değişikliğe gitmek demek onları kenarda tutmak demek değil. Belki bu arkadaşların birçoğunu il yönetiminde değerlendireceğiz, milletvekili aday adaylığı olanlar var. Değişik kademelerde her birinden istifade edeceğiz. Süreç içinde çok değerli arkadaşlarımızı partimizin içine dahil ettik, siyaset yapmayan, hayatında ilk kez siyasete giren arkadaşlarımızla beraberiz" dedi.
 
GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTIK
 
İstanbul İl Kongresi'nin tanıtımı için çalışmaların devam ettiğini bildiren Şenocak, şöyle devam etti: "6 Mayıs Pazar günü seçim manifestomuzun da açıklanacağı İstanbul İl Kongremize tüm halkımızı davet ettik. 'Nasıl gelebiliriz?' diye çok talep geliyor şu anda. Ciddi bir teveccüh var. Biz de inşallah o gün oradaki imkanlarımızı seferber ederek halkımızı genel başkanımızla Cumhurbaşkanımızla buluşturacağız. Geceli gündüzlü çalışan bir ekibimiz var. Teşkilatımızın her kademesiyle ciddi çalışma var. 2 milyon 350 bin üyeyle İstanbul'a hakim olan bir teşkilatız. Önümüzdeki süreçte de üye sayımızı artırarak devam ettireceğiz. Pazar günkü kongre partimiz için büyük önem arz eden, tarihe bir not düşürecek bir kongre olacak. İlçe teşkilatlarımızda kendini yenileme adına nasıl yeni arkadaşlar sürece dahil edildiyse pazar günü yapacağımız il kongresinde de yeni arkadaşlarla gücümüze güç katacağız. Hızlı uygulama yapabilen, biraz daha gençleşmiş bir teşkilatla yolumuza devam edeceğiz. Önümüzdeki 2 seçimde de istediğimiz doğrultuda galip gelebilmek adına çok çalışacağız. Her seçimdeki iddiamız 'Hep galibiyet'. 24 Haziran seçiminde de sandıkları patlata patlata geleceğimizden en ufak bir şüphemiz yok. İstanbul'daki hedefimiz yüzde 60+1. Göreve başladığımız kısa süre içerisinde geceli gündüzlü bir çalışma sürecimiz var. Bizim insanlara temas etme ve birlik olma noktasında eksiğimiz yok. Allah çok çalışana verir. Sahada 35 bin aktif teşkilat mensubuyla çalıştıklarını dile getiren Şenocak, "Kongre sonrasında Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) çalışmaları başlayacak. Seçim için ciddi bir efor sarf edip hedefi gerçekleştirmek için bütün gayretimizi ortaya koyacağız. Seçim döneminde sandıklarla alakalı 250 bin kişilik bir yapılanmamız var. Hedefimize ulaşma anlamında bir zorluk çekeceğimizi düşünmüyorum" ifadelerini kullandı. 
 
TÜRKİYE İÇİN İTTİFAK
 
Kadroları gençleştirdiklerini ve teşkilata farklı bir sinerji getirdiklerini ifade eden İl Başkanı Şenocak, yeni seçilen ilçe başkanlarının yaş ortalamasının 42-43, ilçe yönetimlerinde kadın oranının yüzde 30 olduğunu ve pazar günü kongresi yapılacak il yönetimindeki kadın oranının da yüzde 30 olacağını söyledi. Şenocak, milletvekili aday adaylığı için İstanbul'da bin 400'e yakın başvuru geldiğini belirterek, kongrenin ardından temayül yoklamalarının yapılacağını kaydetti.
 
Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Başkan Şenocak, "Yüzde 60+1 hedefine nasıl ulaşmayı düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine, "Yeni oy kullanacak seçmenlerimiz var. Genç seçmenlerle çok ciddi temas halindeyiz. Ülkedeki diğer siyasi partilere oy veren kardeşlerimizin de oyuna talibiz. Bu ülkenin bekası için, huzurun, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin daha da pekiştirilebilmesi ve güçlü bir Türkiye için ittifak yaparak seçime gidiyoruz" diye konuştu.