İşte İstinye Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Çetin Kaya Koç'un aday öğrencilere mesajı


Açıklama: İşte detay...
Kategori: Teknoloji
Eklenme Tarihi: 31Temmuz2018
Geçerli Tarih: 21Haziran2019, 02:38
Site: Haber Sitem
URL: http://www.habersitelerim.com/hbrstlrm/haber/6883-teknoloji-iste-istinye-universitesi-muhendislik-fakultesi-de.html


Mühendislik Fakültesi olarak, özellikle 1950’lerden beri bilim ve teknolojinin durmaksızın gelişerek karmaşık bir yapı aldığının ve günlük hayatımızı önemli ölçüde etkilediğinin çok iyi farkındayız. Aynı zamanda, şu anda karşılaşılan problemlerin bundan önceki problemlerden çok farklı olduğunu ve çözümlerinin öncekilere nispeten çok daha karışık, derin ve disiplinler arası yöntemler gerektirdiğini görmekteyiz.
 
Günümüzde her bir teknoloji ürünü, araştırma ve geliştirmede biyoloji biliminden elektrik ve bilgisayar mühendisliğine pek çok bilimsel ve teknolojik alanda uzmanlaşmış kişilerin takım çalışmasını gerektirmektedir. İnsanların ve hayvanların görmesini sağlayan bir “biyonik göz” yapmaya karar verdiğimizi farz edelim. Böyle bir çaba bilgisayar uzmanlarının, bilgisayar ve elektrik-elektronik mühendislerinin göz doktorları ve cerrahlarıyla yakın bir iş birliği yapmalarını gerektirir. Aslına bakarsanız, günümüzde insanı ve toplumu ele alan hiçbir proje, böyle bir takım çalışması olmadan gerçekleştirilemez.
 
https://muhendislik.istinye.edu.tr/